Oscar DORLEY

defender
  • Height / 174cm
  • Weight / 66kg
  • Birthdate / 19.7.1998 (24 let)
  • Nationality / Liberijská
Bývalé působiště: FC Slovan Liberec (únor 2018 - leden 2020), FK Riteriai (2016-2019), Club Breweries (2013- 2016)

Mladý záložník se narodil v hlavním liberijském městě Monrovii. Profesionální fotbal poprvé okusil v místním Clubu Breweries, ze kterého v létě roku 2016 přestoupil do Evropy, kde se jeho novým zaměstnavatelem stal litevský FK Trakai. Za severský celek nastupoval Oscar dva roky, během kterých odehrál v litevské lize čtyřicet tři ligových zápasů s bilancí jedenácti vstřelených branek a stejného počtu asistencí.

Díky stabilním výkonům jej po dvou letech strávených na severu Evropy získal na hostování s opcí liberecký Slovan, za který Oscar v sezoně 2017/18 nastoupil do dvanácti ligových utkání, ve kterých vsítil jednu branku. V dobrých výkonech pokračoval i v následujícím ročníku a vysloužil si tak trvalý přestup na sever Čech. Celkem v ročníku 2018/19 odehrál mladý záložník za Liberec dvacet pět utkání v nejvyšší soutěži, ve kterých vynikal nejen přesnými přihrávkami, ale i úspěšností driblinků.

Díky svým spolehlivým výkonům ve středu pole si vysloužil pozornost řady klubů, do svých řad jej nakonec získala Slavia. Na severu Čech však zůstal Oscar ještě na půlročním hostování, během kterého nastoupil do dalších patnácti utkání FORTUNA:LIGY, ve kterých se mu podařilo vsítit branku na hřišti vršovických Bohemians. V sezoně 2020/21 si našel cestu do základní sestavy a byl jedním z klíčových mužů při zápasech Evropské ligy i v úspěšné cestě za doublem.

Oscar Dorley je i reprezentantem západoafrické Libérie, za kterou debutoval v září roku 2015 ve vítězném utkání proti Tunisku a od té doby pravidelně nastupuje v základní sestavě.

V prvních dvou kolech sezony 2021/22 připravil liberijský krajní obránce tři branky. Při absenci Jana Bořila podával stabilní výkony na levém kraji obrany Slavie a nádherně se trefil v Evropské konferenční lize proti Fenerbahce.

Current statistics

Statistics 2022/2023

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Photogallery