Historický kalendář

Th 27.5.1920

Narodil se brankář Karel Finek

27. května 1920 se narodil brankář Karel Finek. Ve Slavii odchytal v letech 1942 až 1946 171 zápasů. Brankář vysoké postavy se Slavií získal třikrát titul mistra v protektorátní Národní lize v letech1941, 1942a 1943. V československé reprezentaci odehrál v roce 1946 dvě utkání. Byl šestnáctým reprezentačním brankářem v její historii. Zemřel 8. září 1989.

Sa 27.5.2017

Slavia po osmi letech znovu mistrem ligy

27. května 2017 porazila Slavia Zbrojovku Brno 4:0 a stala se mistrem ligy sezony 2016/2017! Slavia nemohla hrát svůj poslední zápas sezony v Edenu, který hostil koncerty, a tak musela odehrát klíčový zápas o titul na Strahově. Svěřenci Jaroslava Šilhavého věděli, že vítězství jim zaručí titul bez ohledu na další zápasy a za tímto cílem šli od samého začátku. Rozhodující se ukázala tříminutovka v polovině prvního poločasu. Ve 26. minutě uklidil Zmrhalův centr z rohového kopu do branky o tyč hlavičkou Frydrych. O tři minuty později našel Hušbauer přihrávkou za obranu na levém křídle rozběhnutého Zmrhala, jeho centr pak přeletěl Škodu, za ním však byl rozběhnutý Tecl, který hlavou navýšil vedení Slavie. Druhý zásah přidal Tecl po přestávce v 58. minutě. O devět minut později si Michael Ngadeu přebral míč na levé straně, využil volného prostoru na středu hřiště a zpoza vápna vypálil přesně k levé tyči. Slavia si před fantastickou diváckou kulisou na Strahově výsledek pohlídala a stala se po osmi letech mistrem ligy! Sestava Slavie: Pavlenka – Frydrych, Lüftner (56. Flo), Deli, Bořil – Ngadeu (83. Bílek) – Tecl (81. Mingazov), Hušbauer, Ščuk, Zmrhal – Škoda.