Maksym TALOVJEROV

defender
  • Height / 195cm
  • Weight / 84kg
  • Birthdate / 28.6.2000 (22 let)
  • Nationality / Ukrajinská
Místo narození: Doněck
Bývalé působiště: Šachtar Doněck, Arsenal Kyjev, Olimpik Doněck, České Budějovice

Urostlý střední obránce prošel mládežnickou akademií Šachtaru Doněck, kde strávil deset let, šest sezon byl také kapitánem týmu. Dále působil v akademiích Arsenalu Kyjev a Olimpiku Doněck. Ve svých osmnácti letech odešel z Ukrajiny a připojil se k týmu Českých Budějovic, kde od jara 2019 nastupoval v juniorské lize.

Poprvé se na lavičku A-týmu dostal v červenci 2019 při zápase proti Spartě, do utkání ale nezasáhl. Podzimní část sezony následně strávil na hostování ve třetí lize, odkud se v zimě vrátil zpět do Budějovic.

V nejvyšší české soutěži debutoval 31. května 2020 proti Bohemians, když naskočil v 50. minutě z lavičky. V 76. minutě přihrál na gól Ivanu Schranzovi a zbývající čtyři utkání sezony už začínal v základní sestavě. Místo v zahajovací jedenáctce si udržel i v následujícím ročníku 2020/21. V lize zasáhl celkem do 26 zápasů. První ligový gól si připsal v lednu při výhře Budějovic 2:0 nad Teplicemi. V březnu byl poprvé povolán do ukrajinské reprezentace U-21 pro zápasy se Slovenskem, Bulharskem a Uzbekistánem v rámci přípravného turnaje v Turecku.

Proti Liberci si 19. prosince připsal jubilejní padesátý start v české lize. Talovjerova zdobí především výborná hra hlavou a dobrá rozehrávka. Během zimní pauzy v roce 2022 přestoupil do Slavie.

Trenérský tým Slavie se rozhodl ukrajinského reprezentanta přesunout do středu zálohy, kde na jaře pravidelně nastupoval z lavičky i v základní sestavě. Debut ve Slavii přišel proti Slovácku, když střídal v posledních minutách. Zahrál si i v Evropské konferenční lize proti Fenerbahce, LASKu i ve čtvrtfinále proti Feyenoordu. Za první půlrok ve Slavii naskočil celkem do 16 zápasů a připsal si jednu asistenci.

Current statistics

Statistics 2022/2023

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky