Předchozí hráčDalší hráč

Mohamed TIJANI

defender
  • Height / 188cm
  • Birthdate / 10.7.1997 (23 let)
Místo narození: Abidžan, Pobřeží slonoviny


Dvaadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny začínal s fotbalem ve své domovině, kde v rodné vesnici hrával až do svých sedmnácti let. Poté zamířil do mládežnické akademie španělského Rayo Vallecano, kde se před sezonou 2016/17 přesunul z výběru U19 do B-týmu.

Do Česka ho jeho kariéra zavedla na jaře 2018 do třetiligového Vyškova, se kterým v MSFL odehrál během jednoho roku 29 utkání, ke kterým přidal další 3 starty v domácím poháru. Během první půlsezony si navíc vytáhlý, 193cm vysoký obránce připsal z pozice stopera i dva přesné zásahy. V posledním půlroce svého angažmá ve Vyškově si navíc vysloužil i kapitánskou pásku.

Jeho skvělé výkony neunikly klubům z vyšších pater českého fotbalu a už během dalšího jara se stěhoval do druholigové Jihlavy. V jejím dresu odehrál celkově 30 ligových a 3 pohárová utkání, ve kterých si připsal jednu branku. Na konci minulé sezony se jako jeden z hlavních pilířů týmu navíc významně podílel na konečném druhém místě ve Fotbalové národní lize a postupu do baráže, kde tým z Vysočiny neuspěl.

Do Slavie pak přišel před jarními ligovými boji v sezoně 2019/20 na hostování s opcí.

Current statistics

Statistics 2020/2021

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Photogallery

Articles about the player