Srdjan PLAVŠIĆ

 
  • Height / 166cm
  • Weight / 64kg
  • Birthdate / 3.12.1995 (26 let)
  • Nationality / Srbská
Místo narození: Novi Sad
Bývalé působiště: Sparta Praha, Crvena zvezda Bělehrad, Spartak Subotica

Srdjan Plavšić začínal s fotbalem v ČSK Čelarevo, které hraje druhou nejvyšší srbskou ligu. V Čelarovu odehrál dvě sezony, ve kterých si sedmi góly vystřílel angažmá ve Spartaku Subotica.

V sezoně 2014/15 Plavšič v Subotici poprvé nakoukl do nejvyšší srbské soutěže, odehrál 25 zápasů, vstřelil dvě branky a po sezoně se stěhoval do Crvené Zvezdy Bělehrad.

V Bělehradu se atomovému mravenci, jak ho spoluhráči v Srbsku přezdívají, dařilo. Hned v prvním ročníku ke dvěma gólům přidal osm asistencí a oslavil srbský titul. Na povedenou sezonu navázal osmi trefami a čtyřmi asistencemi, na titul to ale tentokrát nestačilo a Plavšić se po sezoně s Crvenou Zvezdou rozloučil.

Ze Srbska zamířil do Sparty, kde působil čtyři sezony, ve 101 soutěžních zápasech se desetkrát trefil a 18 gólů připravil. Po konci smlouvy přišel do Slavie jako volný hráč.

Premiérovou sezonu Srdjana Plavšiće ve Slavii zbrzdilo zranění z odvety předkola Ligy mistrů proti Ferencvárosi. Po návratu po zranění naskakoval srbský univerzál zejména z lavičky. Jarní část začal na levém kraji obrany, kde zaskakoval při trestu Oscara a zranění Jana Bořila. Na první zásah čekal drobný Srb až do nadstavby, proti Slovácku se poprvé prosadil nádherným lobem z obrovské dálky. Kromě jednoho gólu přidal i tři asistence.

Current statistics

Statistics 2022/2023

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Photogallery