Christ TIÉHI

 
  • Height / 180cm
  • Birthdate / 16.6.1998 (24 let)

Christ Tiéhi pochází z fotbalové rodiny, jeho otel Joël byl útočník a s profesionálním fotbalem začínal stejně jako jeho syn v severofrancouzském Le Havre. Jeho bratr Jean-Pierre Tiéhi je kmenovým hráčem anglického Fulhamu.

Po začátcích v rezervě francouzského Le Havre zkusil defenzivní záložník štěstí v páté a šesté anglické lize. Na Ostrovech se ale dlouho neohřál, v listopadu 2020 si Tiéhiho jako volného hráče vyhlédla Opava. Během prvního půlroku v Česku rychle probil do základní sestavy Slezanů, ani jeho výkony ale klubu k záchraně nepomohly.

V létě 2021 zamířil Tiéhi do Slovanu Liberec, v uplynulé sezoně odehrál celkem 22 soutěžních utkání. Skvělé představení předvedl v zápase proti Slavii, která Liberci venku podlehla nejtěsnějším rozdílem.

Tiéhi také reprezentoval Pobřeží slonoviny, v kategorii do dvaceti let nastoupil do jednoho zápasu. V reprezentačním dresu může navázat na odkaz na svého otce, který za národní tým odehrál padesát zápasů, vstřelil 28 branek a v roce 1992 vyhrál Africký pohár.

Current statistics

Statistics 2022/2023

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky