Daniel FILA

attacker
  • Height / 190cm
  • Weight / 88kg
  • Birthdate / 21.8.2002 (20 let)
  • Nationality / Česká
Místo narození: Brno

S fotbalem začínal v Sokolu Orlice, odkud přestoupil do Újezdu u Brna, aby v roce 2016 podepsal smlouvu ve Zbrojovce Brno, kde se dostal k dospělému fotbalu. Půl roku také hostoval v Líšni. V první lize si připsal debut v listopadu 2020, když naskočil do utkání s Jabloncem z lavičky v závěru zápasu. První příležitost v základní sestavě dostal v lednu 2021 proti Mladé Boleslavi. První ligový gól si připsal v březnu proti Jablonci. Po sestupu Brna do druhé ligy odešel do Mladé Boleslavi. V reprezentaci U21 debutoval v září v kvalifikaci na Euro proti Slovinsku. Hned ve druhém utkání s Albánií, které lvíčata vyhrála 4:0, vstřelil první gól a na jeden přihrál.

V sezoně 2021/2022 nastupoval převážně z lavičky, když na hrotu střídal Milana Škodu. Zasáhl do dvaceti zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly, stačilo mu na ně 720 minut čistého herního času.

Po zimním přesunu do Slavie naskakoval na jaře převážně z lavičky. Při svém druhém startu v základní sestavě se z voleje nádherně poprvé trefil do sítě Hradce Králové. Zároveň byl s pěti góly nejlepším střelcem reprezentační jednadvacítky v kvalifikaci na EURO U21.

Current statistics

Statistics 2022/2023

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Articles about the player