Nicolae STANCIU

 
  • Height / 170cm
  • Weight / 63kg
  • Birthdate / 7.5.1993 (29 let)
  • Nationality / Rumunská
Místo narození: Cricău, Rumunsko

S fotbalem začínal v rodné rumunské Alba Iulii. Po začátcích ve skromném regionálním celku se v roce 2011 přesunul do FC Vaslui na východě země, za který během dvou let odehrál téměř padesát ligových zápasů s bilancí dvou vstřelených gólů a šesti nahrávek. Díky skvělým výkonům si jej do svých řad vyhlédl nejmovitější rumunský klub, bukurešťská Steaua.

Za ni během dalších tří let nastoupil k více než 130 zápasům, včetně šesti v základní skupině Ligy mistrů, a vypracoval se v největší oporu věhlasného klubu. Skvělé výkony na domácí i evropské scéně, které korunoval 33 vstřelenými brankami, mu vynesly angažmá v bruselském Anderlechtu.

V historicky nejúspěšnějším belgickém celku odehrál výbornou první sezonu, další rok však už na hřišti nedostával tolik příležitostí a v lednu minulého roku jej do svých řad zlákala Sparta. V letenském celku strávil rumunský záložník rok, za který v české lize stihl nasbírat 10 gólů a 8 asistencí a stal se nejen klíčovým hráčem týmu, ale i hvězdou celé ligy. Na začátku letošního roku však přišlo další stěhování, tentokrát do saudskoarabského Al-Ahli, za který Stanciu stihl odehrát deset soutěžních zápasů.

Produktivní záložník je také dlouholetým reprezentantem a oporou národního týmu Rumunska. 4. července 2019 přestoupil do SK Slavia Praha.

Hned v prvním ligovém duelu ve Slavii se gólově prosadil, trefil se do sítě Teplic. Na podzim roku 2019 byl stálým členem sestavy Slavie, se kterou si zahrál také Ligu mistrů. Za sezonu 2019/20 vstřelil v lize za Slavii 4 góly a přidal 8 asistencí. V sezoně 2020/21 vyhrál ve Slavii ligu i MOL Cup a i díky jeho gólům a asistencím postoupili sešívaní až do čtvrtfinále Evropské ligy.

Current statistics

Statistics 2022/2023

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky