Eduardo SANTOS

defender
  • Height / 196cm
  • Weight / 90kg
  • Birthdate / 28.11.1997 (25 let)
  • Nationality / brazilská
Bývalé působiště: Real SC, Famalicao, Sao Bento, Capivariano FC, MFK Karviná, Viktoria Plzeň

Eduardo Gonzaga Mendes Santos s fotbalem začínal v rodné Brazílii. Z ulice na trávník se přesunul až ve třinácti letech, kdy začal oblékat dres Fluminense. Za slavný klub z Ria de Janeira ale hrál jen v mládežnických kategoriích, za A-tým nenastoupil ani jednou, zkušenosti s dospělým fotbalem tak odešel sbírat do Portugalska. Hájil barvy tehdy druholigových Real SC a Famalicaa.

Po dvou sezonách na hostování v druhé nejvyšší portugalské soutěži se 196 centimetrů vysoký obránce krátce vrátil do Brazílie.

V zimě 2020 ale zamířil do Česka, kde si ho na hostování vyhlédla Karviná. Po půl roce, ve kterém se Slezané zachránili díky nedohrané skupině o záchranu, zůstal v klubu natrvalo a v následujícím ročníku už pravidelně nastupoval v základní jedenáctce. Za 31 utkání se brazilský zadák dvakrát trefil a jistými výkony v defenzivě dopomohl Karviné na konečné 12. místo.

Jeho spoluhráčem byl v úvodu karvinského angažmá i Ondřej Lingr.

Sezonu 2021/22 začal Eduardo Santos v Karviné, v tápajícím celku vyčníval, na podzim se blýskl gólem a dvěma asistencemi. Jedna gólová přihrávka přišla při remíze 3:3 se Slavií. Na jarní část šel hostovat do Plzně, kde zprvu příliš nenastupoval, ale v závěru sezony se probojoval do základní jedenáctky.

Nastoupil do deseti zápasů a byl důležitou součástí pevné defenzivy později mistrovské Plzně, nejméně inkasujícího celku ročníku 2021/22. Vládl v obranných soubojích, se 74,20 % v nich měl nejvyšší úspěšnost v celé FORTUNA:LIZE. Nejčastěji nastupuje na pozici stopera, kde využívá své vytáhlé postavy, ale může zaskočit i na obou krajích obranné řady nebo na postu defenzivního záložníka. Se Slavií podepsal čtyřletý kontrakt 11. června 2022.

Current statistics

Statistics 2022/2023

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Last 5 games

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Articles about the player