4 : 1

Druh zápasu: 1. liga 1980/81, 18. kolo
Sestava: Jarolím
Branky: Jarolím 2
Průběh: Kromě toho, že Karel Jarolím vstřelil dva góly, se na jednom dalším ještě podílel.

1 : 2 (1 : 0)

Losování před zápasem. Kapitáni Nachtman, Berger a rozhodčí Krchňák.
Datum: 18. 05. 1981, Praha, Sparta
Druh zápasu: 1. liga 1980/81, 27. kolo
Sestava: Šticha - Pauřík, Jeslínek, Nachtman, Stričko - P. Herda, Lubas, K. Jarolím (Lauda) - Hotový, Pešice, Zamazal; další střídání Pecka
Branky: Kotal 1:0, Zamazal 1:1, Hotový 1:2
Průběh: Sparta byla do přestávky lepší. Potom trenér Bouška provedl některé změny, Slavia ožila a zvítězila.

Druh zápasu: přátelský
Sestava: Kováč - Pauřík, Nachtman, Jeslínek, Stričko - P. Herda, Šajtar, K. Jarolím - Lauda, Pešice, Hotový - střídání: Lubas, Knoflíček, Příložný

Branky: Jarolím, Rada 2:1, Rada 2:2
Průběh: V Edenu si snad Slavia myslela, že když udolala mistra z Bazalů 90 minutami plnými nasazení, soustředění, bojovnosti a poctivosti, stačí na třetí tým tabulky třetinový výkon. Po půlhodině, v níž zahrála stylem „odzkoušeno s Baníkem”, skutečně vedla 2:0 a skutečně vypnula. Zapoměla na základní fotbalovou pravdu, že fotbal se hraje 90 minut, zapoměla na plnění taktických pokynů, nevzala na vědomí, že soupeř po výpadku v prvním poločase musí alespoň ve druhé půli trochu hrát. A klokani hráli...
Diváci: 15.000
Trenér: J. Bouška: „Hráči dostali pro druhý poločas přesné taktické pokyny. Když je ligoví fotbalisté nedokáží splnit, nezaslouží si nic jiného, než aby o bod přišli!”

3 : 1 (3 : 0)

Datum: 12.-13. 09. 1981
Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 5. kolo
Sestava: Jarolím, Hotový
Branky: 14. Masný 1:0, 30. Švehlík 2:0, 37. Masný 3:0, 69. Jarolím z pen. 3:1
Průběh: Po debaklu v posledním zápase na domácí půdě s Duklou začali „belasí” tentokrát soustředěně a zodpovědně. Hráli s plným nasazením, od úvodního hvizdu zatlačili Slavii do defenzívy. Vytvořili si nejen výraznou převahu, ale i řadu dobrých střeleckých šancí, z nichž se rodily góly. Slovan vedl do přestávky 3:0 a za tohoto stavu pochopitelně polevil. Pražané, kteří v úvodu hráli bázlivě a ustrašeně, nedokázali si přihrát, vyráběli chyby v obraně a v útoku příliš neexistovali, se ve druhé půli přece jen probrali. Viditelně přidali a nakonec se jim podařilo výsledek upravit, i když jen z penalty. Tu proměnil Jarolím, když předtím Tulis srazil Hotového.
Rozhodčí: Klein
Diváci: 4.200

0 : 0

Datum: 25. 09. 1981, Praha, Slavia
Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 6. kolo
Sestava: Kováč - Pauřík, Nachtman, Jeslínek, Zamazal - Lubas, P. Herda, K. Jarolím - P. Čermák, Pešice, Hotový; střídání Pecka
Průběh: V pátek bylo na hřišti Slavie v Edenu ve Vršovicích zahájeno VI. kolo první fotbalové ligy, v nemž se utkali staří rivalové Slavia a Sparta. První poločas se hrál v celkově poklidném tempu, kdy se soupeři střídali v protiútocíeh, z nichž domácí vytěžili pět a hosté jeden rohový kop a rozhodčí Christov ukázal dvě žluté domácím a jednu hráči hostí. Po změně stran byla sice hra rušnější, ale střelecky se žádný ze soupeřů neuplatnil, takže zápas skončil bez branek.

Sestava: Jarolím, Herda, Lubas
Branky: 9. Gašparík 1:0, 14. Fijalka 2:0, 22. Jarolím 2:1, 51. Dian 3:1, 81. Herda 3:2
Průběh: Ani netradiční modré dresy, ani neuvěřitelné chyby domácích v úvodu zápasu nepomohly Slavii k bodovému zisku. Pražanům chybí střelec a tak není divu, že nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Trnava naopak hned první „kiks” Lubase zužitkovala ve vedoucí gól, vzápětí přidala druhý, přemíru dalších příležitostí zahodila... Hosté sice dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky, ale pak zaspali v úvodu druhého poločasu, inkasovali potřetí a výsledku bylo rozhodnuto.

Branky: 7. Pecka 1:0, 82. Chovanec 1:1
Průběh: Zápasem s pražskou Slavií vstoupila do závěrečné přípravy na kvalifikaci mistrovství Evropy naše fotbalová jednadvacítka. Mladí reprezentanti v Edenu příliš neoslnili. Chyběla jim rychlost, důraz v osobních soubojích a vázla i střelba. Slavia se brzo dostala po hrubé chybě reprezentační obrany do vedení zásluhou Pecka, jednadvacítka vyrovnala až devět minut před koncem z pokutového kopu Chovancem, který byl také nejlepším hráčem na hřišti.
Rozhodčí: Duba
Diváci: 300
Poznámky: Sestava ČSSR 21: Šimurka - Kapko, Straka, Bagin (46. Jeslínek), Schwarz - Chaloupka (46. Matovič), Chovanec, Čabala - Víger, Daněk (46. Čermák), Stipanitz
  V tisku vyšlo 9. října.

Slavia - Plastika Nitra
2 : 1

Datum: 11. 10. 1981
Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 8. kolo
Sestava: Kováč - Stričko, Kříž, Jeslínek, Zamazal - Janů, P. Herda, K. Jarolím - Čermák, Knoflíček, Hotový - střídání: Zlámal, Pecka

1 : 0

Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 9. kolo
Branky: 15. Kroupa 1:0
Průběh: Jen průměrnou kopanou přinesl brněnský ligový duel. O výsledku rozhodl pohotový Kroupa, který se v 15. min. nejlépe orientoval ve skrumáži před Kováčovou brankou a po zaváhání zadáků Slavie skóroval. Slavia neměla daleko k vyrovnání, ovládala střed hřiště, kde měla svého nejlepšího hráče v Jarolímovi, ovšem střílela většinou jen z dálky a nepřesně. Největší zbraní Brňanů byla bojovnost, ovšem ligový hráč by měl něco navíc přece jen přidat.
Rozhodčí: Liška
Diváci: 10.000
Poznámky: V tisku vyšlo 19. října. Podle údajů Sazky se utkání hrálo mezi 16. a 18. říjnem.

Sestava: Stričko, P. Herda, Jarolím, Hotový, Zamazal
Branky: 11. Stričko 1:0, 18. Klička 1:1, 32. P. Herda 2:1, 40. Jarolím 3:1, 45. Hotový 4:1, 71. P. Herda 5:1, 74. P. Herda z pen. 6:1
Branka vítkovických v Edenu byla neustále v jednom ohni. Obrana hostů totiž povolila Slavii víc než kterýkoliv její předcházející soupeř v ligovém maratónu. Na snímku B. Kostky hlavičkuje střední útočník sešívaných Knoflíček mimo.Průběh: Tisk před zápasem: Domácí (bez Šajtara a Nachtmana, ale už se Zlámalem a Zamazalem) mají starosti s nachlazením některých hráčů.
  Po zápase: Ligový nováček nastoupil v Edenu s otevřeným hledím, avšak na rozdíl od úspěšného vystoupení na Julisce zapomněl na podstatné - málo bránil, a to brzy vystihla nad propadlištěm balancující Slavia, která si vítězstvím vylepšila své postavení a šesti vstřelenými góly si vypracovala dobrý nástup na cestu po tabulkovém žebříčku směrem vzhůru. Eden byl tedy po dlouhé době pro sešívané rájem. Ti sice hráli pomalu, ale díky Jarolímově přehledu a přesnosti jeho přihrávek pronikali obrannými řadami soupeře a nejednou se brankáře Havlíčka mohli zeptat, kam chce střelu umístit. Zejména střelecky disponovaný Herda za podpory Hotového v tomto utkání, v němž si Slavia vybojovala zaslouženě vysoké vítězství, zazářil.
  Další článek:
  V Edenu se nehrál žádný velký fotbal, i když Bouškova kombinace mladí-staří tentokrát zabrala a Vítkovice, které před třemi týdny tolik překvapily na Julisce, úplně rozstřílela. Slavia, ve středu hřiště dost upracovaná, ale před soupeřovou šestnáctkou nebývale nápaditá, pohyblivá a bojovná, vzala soupeři velice záhy všechno pomyšlení na defenzívu a názorně mu předvedla, že ani destrukce není všespasitelná… Zvláště, když vítkovická obrana měla tentokrát do skálopevnosti daleko a o plnění taktických pokynů při defenzívě si nechala jen zdát... Sympatické na domácí bylo to, že se nenechali ukolébat jasným vedením a vytrvale si vylepšovali skóre a tím i postavení v tabulce.
Rozhodčí: Matušík
Diváci: 4.000