Datum: 20. 02. 1988, Praha, hřiště Tatry Smíchov
Druh zápasu: Zimní turnaj Tatry Smíchov
Sestava: Šimurka - Šimůnek, Janů, Šrámek, Víger - Řehák, Kubík, Žák - Siva, Čermák, Knoflíček; střídání Takáč, Mysliveček
Branky: 20. Vrabec 1:0, 26. (28.?) Bílek 2:0, 89. Knoflíček 2:1
Průběh: Sobotní program 30. ročníku fotbalového turnaje Tatry Smíchov přinesl první letošní derby pražských „S”, ve kterém zaslouženě vyhrála Sparta a zajistila si tak počtvrté prvenství v populární zimní soutěži. Po úvodním pomalém začátku se dříve do tempa dostali Letenští, měli několik příležitostí, které likvidoval brankář Šimurka i stoper Šrámek, který bezpečně uhlídal Grigu. Střelecky se však prosadili hráči sparťanských zadních řad, zejména gól Bílka z trestného kopu byl ukázkou výborné kopací techniky. Po přestávce Sparta kontrolovala hru, která již byla méně rušná, závěrečný nápor Slavie korunoval Knoflíček čestným úspěchem, když ovšem před tím Takáč zahodil vyložený gól.

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 16. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Řehák (stř.), Siva, Šrámek, Váňa, Víger, Žák (stř.); stř. P. Čermák, Takáč

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 15. kolo
Sestava: M. Veselý - Janů, Jeslínek, Knoflíček, Mysliveček (stř.), Řehák, Siva, Šrámek (stř.), Váňa, Víger, Žák; stř. P. Čermák, Takáč
Branky: Nemec 3, Luhový L.
Diváci: 1.718

Spartak Trnava - Slavia
0 : 0

Datum: 27. 03. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 17. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), Šimůnek, Váňa (stř.); stř. P. Čermák, Žák

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 19. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Siva, Šimůnek, Váňa, Žák
Branky: Kubík, Váňa
Rozhodčí: Marko
Diváci: 20.639

Slavia - Bohemians Praha
4 : 1 (2 : 0)

Sporný moment jarního derby v Edenu: Z. Hruška už zalehává míč s pomocí zakrytého Levého, Knoflíček dobíhá a padá přes dva hráče Bohemians - penalta.Datum: 18. 04. 1988, Praha, Eden
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 20. kolo
Sestava: M. Veselý - Šimůnek, Ondrejčík, Jeslínek, Beránek - Janů, Kubík, Žák - Siva, Váňa (73. Víger), Knoflíček
Branky: Jeslínek, Siva, Šimůnek, Žák - Levý
Průběh: Bohemka byla citelně oslabena o Chaloupku, Tymicha, Ščasného, během zápasu se ještě zranil Zelenský.
Rozhodčí: Grégr
Diváci: 14.702

5 : 0 (0 : 0)

Datum: 22. 04. 1988, Praha, Sparta
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 21. kolo
Sestava: M. Veselý - Šimůnek, Jeslínek, Ondrejčík, Beránek - Janů (stř.), Takáč, Kubík, Žák (stř.) - Siva, Knoflíček; střídání Víger, Řehák
Branky: Skuhravý 2, Griga 2, Lavička
Průběh: Slavia držela remízu celou hodinu, Milan Veselý dokonce zneškodnil penaltu, ale pak se zlomila a odjela s pětkou.
Diváci: 21.000

Slavia - Tatran Prešov
2 : 0 (1 : 0)

Datum: 30. 04. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 22. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Řehák, Siva (P. Čermák), Šimůnek, Žák

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 23. kolo
Sestava: M. Veselý - Janů, Kubík, Beránek, Šimůnek, Knoflíček, Řehák (P. Čermák), Ondrejčík, Siva, Víger, Žák
Branky: Halás (Nitra) 2, Süttö (Nitra), 45. Beránek 2:1, 70. Šimůnek 3:2, 74. Knoflíček 3:3, Gajdoš 4:3
Průběh: Úvod patřil domácím, kteří vstřelil dvě rychlé branky (5. a 6. min.). Pak se fotbal z trávníku vytratil. Slavia jakoby zkoušela, co si k soupeři může dovolit. Ve 45. min. přešel Beránek sám celou polovinou Plastiky a bezpečně skóroval. Tento fakt poznamenal i začátek 2. půle. Nejprve P. Čermák orazítkoval tyč a pak Řehák dvakrát zamířil do rukou Palúcha. Jenže slovo měla opět Nitra - Halás upravil na 3:1. Pak převzala iniciativu Slavia a dvěma brankami srovnala stav. Poslední slovo měli ale opět domácí a Gajdoš, který využil nepozornosti hostů dal vítěznou branku.
Rozhodčí: Stiegler
Diváci: 6.703

Slavia - RH Cheb
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 12. 05. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 24. kolo
Sestava: Šimurka - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Řehák, Siva, Šimůnek, Váňa (P. Čermák), Víger

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 25. kolo
Sestava: Šimurka - Váňa (stř.), Kubík, Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Siva (stř.), Šimůnek, Víger, Žák; stř. Takáč, Řehák
Branky: 7. Rehák vlastní 0:1, 13. Váňa 0:2, 22. Váňa 0:3, 34. Kubík 0:4, Weiss z pen. 1:4
Průběh: Jeden z prvních útoků Slavie skončil za Hrošovými zády. To Knoflíčkův centr usměrnil Rehák do vlastní branky. Inter nedeprimován útočil, ale překonat Šimurku se mu nepodařilo. Naopak Váňa dvakrát skóroval a zvýšil na 3:0. V následujících okamžicích měl dvě šance Lehnert, ale zůstalo jen při nich. Kubík pak ukázal, že má cit pro míč a technickou střelou zvýšil na 4:0. Několik sekund před koncem poločasu byl vyloučen Rehák. Druhá část byla ve znamení výrazné převahy Slavie, která u Dunaje předvedla festival promarněných příležitostí. Domácím se pak podařilo z pokutového kopu snížit.

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 26. kolo
Sestava: Šimurka - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Siva (stř.), Šimůnek, Váňa (stř.), Víger, Žák; stř. Řehák, Takáč
Branky: Jeslínek z pen., Kubík
Průběh: Slavia potěšila diváky výkonem v druhé půli a v závěrečné půlhodině zejména.
Diváci: 3.681
Trenér: T. Pospíchal: „Fotbal je hra štěstí. Celou sezónu stálo proti nám, teď se k nám pro změnu postavilo čelem. Posledních 20 až 30 minut přineslo fotbal, jaký se hraje v západní Evropě, takže z toho byl nakonec pěkný zápas.”

2 : 1 (1 : 0)

Datum: 28. 05. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/8, 27. kolo
Sestava: Šimurka (M. Veselý) - Beránek, Kubík, Takáč, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Siva (F. Veselý), Šimůnek, Víger, Žák
Branky: 44. Kadlec 1:0, 61. Grussmann 2:0, 73. Kubík 2:1
Průběh: Slavia přijela do Ostravy s obranou taktikou. Za celý první poločas ohrozila branku Vítkovic jej jednou. Domácí měli naopak gólových šancí na tři utkání. Tu první využili až ve 44. minutě, kdy Kadlec prostřelil z přímého kopu slavistickou zeď. Druhé dějství už bylo vyrovnané, šance se střídali na obou stranách. Nejvíce se událo v 61. min.: nejdříve trefil Takáč břevno a hned z protiútoku zaznamenal Grussmann druhý gól Vítkovic. Pražané kontrovali o pár minut později, Kubík se trefil z trestného kopu z dobrých 25 metrů přesně k tyči. Závěr byl dramatický, ale domácí vítězství už udrželi.
Diváci: 3.941

Slavia - Sigma ZTS Olomouc
4 : 1 (2 : 1)

Datum: 05. 06. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 28. kolo
Sestava: Šimurka - Beránek, Knoflíček, Takáč, Žák (stř.), Kubík (stř.), Janů, Jeslínek, Šimůnek, F. Veselý, Víger; stř. Mysliveček, Řehák
Branky: 20. Kubík 1:1, 45. Jeslínek z pen. 2:1, 71. Řehák 3:1, 78. F. Veselý 4:1
Průběh: Liják před začátkem zápasu asi odradil hodně diváků, ale ti co přišli nelitovali. Hrál se rychlý a dobrý fotbal. slavisté si udržovali stálou převahu, ale promarňovali šance (Knoflíček, Takáč 2, Žák), a tak vedení ujali olomoučtí z rohového kopu. Kubík pak po pěkné individuální akci vyrovnal a Jeslínek vstřelil z penalty druhý gól. Po přestávce tempo i přesnost poklesly, pro zranění odstoupil Kubík, převaha domácích však pokračovala a v závěru slavisté dvěma dalšími brankami pečetili své vítězství.
Diváci: 4.208

ZVL Žilina - Slavia
0 : 4 (0 : 2)

Datum: 09. 06. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 29. kolo
Sestava: Šimurka - Beránek, Janů, Jeslínek, Jinoch, Řehák, Šimůnek, Takáč, F. Veselý, Víger, Žák (Mysliveček)
Branky: F. Veselý 2, Řehák, Žák
Diváci: 1.054

Slavia - Dukla Praha
3 : 4

Datum: 13. 06. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 30. kolo
Sestava: Šimurka - Šimůnek, Janů, Jeslínek, Beránek - Víger, Řehák, Takáč, Žák (Jinoch) - F. Veselý, Knoflíček

Branky: Řehák, Žák, Mysliveček, Knoflíček, Zálešák
Poznámky: V tisku vyšlo 28. července 1988. FC Goslar byl t.č. západoněmecký celek.

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 1. kolo
Sestava: Přibyl - Frýda, Siva, Řehák, Beránek, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Ondrejčík, Šimůnek, Víger (stř.), Žák; stř. Zálešák, Novák
Branky: Tymich, Válek - Jeslínek 2, Řehák, Siva
Průběh: Slavia své příznivce potěšila nejen vítězstvím (po 9 letech na půdě klokanů), ale i výkonem a hrou.
Diváci: 7.901
Trenér: I. Kopecký: „Vývoj zápasu nám nahrál, dali jsme brzy gól, pak přidali druhý a soupeř se ocitl psychicky na lopatkách. Od 20. min. se však moji svěřenci zaměřili na udržení výsledku a umožnili hrát Bohemians. V druhém poločase už ovšem v našem výkonu nebylo hluchých míst.”

Slavia - Slovan Bratislava
0 : 0

Datum: 15. 08. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 2. kolo
Hodně průměrný fotbal přinesla dohrávka druhého ligového kola v pražském Edenu. Ani tentokrát si nedokázal domácí Frýda poradit s Kinierem v dresu bratislavského Slovanu, takže utkání skončilo bez branek.Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek, Mysliveček, Ondrejčík, Řehák, Siva, Šimůnek, Víger (stř.), Žák (stř.); stř. Novák, Zálešák
Průběh: Rozhodčí Matušík neváhal hned v 5. minutě napomenout faulujícího Havrana, aby mu hned dvě minuty poté za další zákrok udělil žlutou kartu, stejnou barvu si vysloužil reprezentant Kinier za zakopnutí míče, třetí spatřil v 21. min. Tittel, čímž byla počáteční tvrdost hostů otupena, a tím byl vytvořen prostor pro fotbal. Slavisté však svým příznivcům přichystali velké rozčarování, když po slibném výsledku u Botiče měli šanci se zase jednou po letech vyhoupnout na čelo tabulky. Pražané se však topili ve starých bolestech a nectnostech, takže soupeři kalkulujícímu od první minuty evidentně s remízou, bod skutečně přenechali.
Rozhodčí: Matušík
Diváci: 8.197
Trenér: I. Kopecký: „Chyběla nám tvořivost, moment překvapení, krajní obránci nedokázali podpořit útočné snažení! Utkání v domácím prostředí rozhodují zkušení hráči a ti nám chyběli. Navíc jsem v mužstvu postrádal osobnosti! Jeslínek již sice byl, ale Víger či Frýda se této role nezhostili.”

Dukla Praha - Slavia
0 : 1 (0 : 0)

Datum: 21. 08. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 3. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), Šimůnek, Víger, Žák; stř. Novák, Janů

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 4. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Čermák, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Novák (stř.), Ondrejčík, Siva, Šimůnek, Víger, Žák; stř. Frýda, Janů

Branky: Víger, 17. Jeslínek z pen., 67. Žák, 90. Víger
Průběh: Hosté se po čtvrthodince osmělili, ale průbojný Urban sám před Šimurkou přestřelil. Hned v protiútoku zastavil Sivu v šestnáctce nedovoleně Holý a Jeslínek z penalty nezaváhal. Pak měli šance Váňa a Siva, ale i budějovický Hermer. Po přestávce domácí zrychlili, hosté se pod tlakem dopouštěli chyb, které Slavia trestala góly. Ke slovu se v závěru dostali i hosté, kteří Procházkou vstřelili čestný úspěch.

5 : 1 (1 : 1)

Datum: 01. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 5. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Janů, Jeslínek, Mysliveček, Ondrejčík, Siva, Šimůnek, Víger (stř.), Žák (stř.); stř. Čermák, Novák
Branky: Grussmann 2, Bártl, Jeřábek, Kadlec z pen. - Jeslínek z pen.
Diváci: 6.832
Poznámky: Slavia byla před touto prohrou na 2. místě ligové tabulky.

Datum: 10. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 6. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Janů, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Novák, Siva (stř.), Šimůnek, Víger, Žák; stř. Řehák, Váňa
Branky: 29. Jeslínek 1:0, 38. Hoftych 1:1, 43. Žák 2:1, 55. Novák 3:1, 62. Muchka z pen. 3:2, 79. Muchka z pen. 3:3, 81. Váňa 4:3
Průběh: Po třech letech dokázala Slavia nad chebskými mladíky Jeslínkova dorážečka po penaltě přinesla kýžený úspěch slavistů, kteří se tímto gólem ujali vedení v ligovém souboji s Chebem.konečně vyhrát, i tentokrát si však cestu ke dvěma bodům neuvěřitelně zkomplikovala, takže 90 sobotních minut ji stálo nejen hodně sil, ale i nervů. Přitom se v Edenu mohla odvíjet selanka a Kopeckého tým mohl vyhrát naprosto bezproblémově, neboť vedl už 3:1 a zápas měl ve své režii...
  Ostatně, o výhře domácích mohlo být rozhodnuto už v první půli, která se odehrávala takřka výhradně na polovině Chebu. Výsledkem slavistického snažení však byla nadlouho jediná branka, kterou Jeslínek napravil svůj penaltový omyl. Krbeček totiž jeho pokutový kop vyrazil, proti opakované střele však byl bezmocný. Pražané si vypracovali i další šance, ale dvě hlavičky Nováka cíl nenašly a Žákovu střelu vyrazil z čáry obránce Bárta. Cheb předvedl jediný přímočarý útok, i ten ovšem stačil, aby skóre bylo srovnáno. Domácí ale ještě před přestávkou kontrovali, deset minut po změně stran přidali třetí gól a všechno se zdálo být jasné. Cheb totiž v těchto fázích spíše než na zvrat pomýšlel na to, jak zabránit debaklu, neboť se musel bránit lavinovitému náporu Slavie. Stoper Pražanů Janů však zřejmě považoval průběh duelu za příliš fádní a nezáživný, takže během čtvrthodiny vyrobil dvě penalty (nejprve faulem na Kavku, poté zákrokem na Šmída) a ze zápasu se naráz stalo drama, neboť Muchka při exekuci pokutových kopů nezaváhal. Branka Váni, která přinesla Slavii přece jen zaslouženou výhru, jen přilila olej do ohně, takže Eden byl rázem plný nervozity a rozhodčí musel tasit červené karty. Nejprve šel z trávníku domácí Víger za faul na Kuku, těsně před závěrečným hvizdem ho následoval Muchka po uličnickém zákroku na Váňu...
Diváci: 4.396
Poznámky: ČK: Muchka (Cheb)

Sigma ZTS Olomouc - Slavia
1 : 2 (1 : 1)

Datum: 25. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 7. kolo
Sestava: Přibyl - Mysliveček, Beránek, Frýda, Jeslínek, Jinoch, Novák, Ondrejčík, Řehák (stř.), Šimůnek, Žák (stř.); stř. Siva, Janů
Branky: Sedláček - Mysliveček, Řehák
Poznámky: Z velkého náporu vytěžili domácí jediný gól a nastřelené břevno, přitom ve 28. min. přišli o Beznosku vyloučeného za hrubý faul. Za stejný prohřešek ovšem na druhé straně dostal Šimůnek žlutou kartu. Oslabení domácí sice bojovali, ale Drulák zahodil několik dobrých šancí, takže po akci Beránka nejprve Řehák vyrovnal a pak ranou do šibenice z 25 metrů zajistil vítězství červenobílým barvám Mysliveček. Mysliveček svou brankou zvítězil v televizní anketě o gól měsíce září.
Rozhodčí: Czetö
Diváci: 10.089
Poznámky: ČK: 28. Beznoska (Olomouc)

Slavia - Spartak Hradec Králové

Datum: 29. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 8. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek, Jinoch (stř.), Mysliveček, Novák, Ondrejčík, Řehák (stř.), Šimůnek, Žák; stř. Siva, Zálešák

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 9. kolo
Sestava: Přibyl - Jeslínek, Beránek, Frýda, Jinoch, Mysliveček, Novák (Siva), Ondrejčík, Řehák, Šimůnek, Žák
Branky: 3. Jeslínek 1:0, 15. Novák 2:0, 35. Luhový 2:1, 39. Brezík 2:2, 50. Jeslínek 3:2, 62. Weiss 3:3, 81. Jeslínek z pen. 4:3, 85. Žák 5:3
Průběh:
Půl hodiny tonul Eden ve fotbalové rozkoši a diváci se ptali, jaký příděl si Inter z Edenu odveze, neboť Slavia, figurující po 8. kole na prvním příčce ligové tabulky, začala jako z partesu. Hned první střela na branku hostů z kopačky Jeslínka mezi rukama Hroše znamenala vedení (právě kapitán mužstva Jiří Jeslínek měl střeleckou mušku a jako obránce se propracoval mezi ligové střelce), v 15. min. se do míče opřel Novák a domácí měli dvougólový náskok. Pak si ovšem Slavia cestu k jasnému vítězství nepochopitelně zkomplikovala, neboť během čtyř minut dvakrát inkasovala, znervózněla a na konci poločasu mohla dokonce prohrávat, protože kromě gólů Luhového a Brezíka měli Weiss a Brezík další brankové příležitosti. Slavia si úlevně vydechla až na začátku druhé půle, kdy Jeslínek dal brankáři Hrošovi z dálky „jesličky”. Hosté svého gólmana okamžitě vyměnili a pokoušeli se opět srovnat manko. Zrychlili hru, zpřesnili přihrávky a červenobílá obrana v tu chvíli připomínala průchodící dům. Jen nemohoucnost hostujících střelců zabránila tomu, že Slavia mohla ztratit dva body. Hosté pak skutečně vyrovnali, jenže bod si stejně neodvezli. Jeslínek svým třetím gólem tentokrát z penalty rozhodl o domácí výhře, Žák vše pečetil.
Diváci: 5.260
Trenér: I. Kopecký: „Tolik gólových šancí na cizím hřišti, jako měl dnes soupeř, nepamatuji za celou svou trenérskou dráhu. V obraně jsme hráli vyloženě špatně, nechávali jsme Inter procházet jak se mu zachtělo, vyhýbali jsme se střetům, báli se osobních soubojů. Fotbal je mužná a tvrdá hra a my za celých 90 minut vyrobili jen 10 faulů! Kdybychom měli takto hrát ve středu derby na Spartě, dostaneme hodně gólů.”

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 10. kolo
Sestava: Přibyl - Šimůnek, Jeslínek, Ondrejčík, Beránek - Víger (stř.), Mysliveček, Frýda, Žák - J. Novák, Řehák (stř.); stř. Siva, M. Procházka
Branky: Hašek 2 - Frýda
Průběh: Nádherný zápas se skvělými výkony na obou stranách. Nakonec vyhrála vyzrálejší a šťastnější Sparta. Slavia, i přes emigraci K+K, vedla ligu a ještě dvě minuty před koncem nastřelil Novák břevno. Do čela tabulky se dostala Sparta.

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 11. kolo
Sestava: Přibyl - Beráenk, Frýda, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Novák, Ondrejčík, Řehák, Šimůnek, Víger (stř.), Žák; stř. Jinoch, Siva
Branky: Frýda 2, Novák, Siva - Baláž, ?
Diváci: 5.754

Datum: 30. 10. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 12. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek (stř.), Mysliveček, Novák, Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), Šimůnek, Žák; stř. Jinoch, Zálešák
Branky: Brezina, Gabriel - Řehák
Diváci: 5.027

Datum: 20. 11. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 13. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jinoch, Klusáček, Mysliveček (Váňa), Ondrejčík, Řehák, Siva, Šimůnek, Žák
Branky: Daněk, Chýlek
Diváci: 4.210

Škoda Plzeň - Slavia
4 : 2 (3 : 2)

Datum: 27. 11. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 14. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek (stř.), Frýda, Jeslínek (stř.), Jinoch, Mysliveček, Ondrejčík, Řehák, Šimůnek, Váňa, Žák; stř. Klusáček, Zálešák
Branky: 5. Sloup 1:0, 26. Sokol 2:0, 35. Homola 3:0, 36. Řehák 3:1, 37. Váňa 3:2, 60. Homola 4:2
Průběh: Nápor Slavie trval pouze několik minut, první plzeňská střela na soupeřovu branku totiž znamenala i první gól. Pak se celou půlhodinu hrálo pod taktovkou domácích. Vstřelili další dvě branky a s hosty to vypadalo zle. Z psychického šoku jim pomohly následující dvě minuty, kdy byli střelecky úspěšní Řehák a Váňa. V době dalšího slavistického náporu však utekl Homola, rozhodčí přehlédl jeho postavení mimo hru a plzeňský střelec stanovil konečný stav.
Diváci: 3.757
Poznámky: Sekretář Slavie dr. Lubas: „Věděli jsme, že nás Plzeň porazit musí, protože před zápasem měla jen osm bodů a čeká ji už jen nedělní střetnutí na Interu. Se ziskem osmi podzimních bodů se totiž z ligy sestupuje. Plzeň nás také skutečně porazila, otázkou ale je, jak k tomu došlo. Za stavu 3:3 jsme dostali čtvrtý gól z třímetrového ofsajdu. Postranní rozhodčí Prášil stál na úrovni celé situace a nemohl postavení mimo hru nevidět, přesto při konzultaci s hlavním sudím Stieglerem potvrdil, že Homola v ofsajdu nebyl. Jestliže ligový rozhodčí udělá takovouto chybu, nesmí se podle mého názoru už v nejvyšší soutěži objevit.”

4 : 0 (1 : 0)

Datum: 04. 12. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 15. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jinoch (stř.), Klusáček, Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Řehák, Siva, Šimůnek; stř. Procházka, Váňa
Branky: Novák, Procházka, Řehák, Siva
Diváci: 3.603