Sestava: Jánoš - Šimůnek, Ondrejčík, Klusáček, Macháček - Faktor (stř.), Řehák, Frýda, Žák - T. Urban, Kuka (stř.); střídání Vandas, Zákostelský
Branka: Černý 0:1
Průběh: Rozhodl gól Pavla Černého, kterého Slavia před časem zkoušela.
Rozhodčí: Krchňák
Diváci: 5.300
Poznámky: „Vydařený zápas”, po kterém museli všichni tři rozhodčí utíkat z hrací plochy pod ochranou pořadatelů. Po utkání odebral instruktor zápasu Novák registračku Žákovi.

Dukla Praha - Slavia
0 : 0

Datum: 21. 03. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 21. kolo
Sestava: Jánoš - Faktor (stř.), Frýda, Klusáček, Macháček, Řehák, Susko, Šilhavý, Šimůnek, Urban, Vandas (stř.); stř. Zálešák, Kuka
Rozhodčí: Ulrich
Diváci: 2.857

Slavia - Sigma ZTS Olomouc
4 : 0 (3 : 0)

Datum: 24. 03. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 22. kolo
Sestava: Jánoš - Klusáček, Kuka, Macháček (stř.), Novák (stř.), Řehák, Šilhavý, Šimůnek, Vandas, Zálešák, Žák; stř. Susko, Zákostelský

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 23. kolo
Sestava: Jánoš - Klusáček, Kuka (stř.), Novák, Ondrejčík, Susko, Šilhavý, Šimůnek, Urban, Vandas (stř.), Žák; stř. Zákostelský, Zálešák

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 24. kolo
Sestava: Jánoš - Frýda (stř.), Kuka, Novák, Ondrejčík, Susko, Šilhavý, Šimůnek, Urban, Vandas (stř.), Žák; stř. Zákostelský, Zálešák

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 25. kolo
Sestava: Jánoš - Frýda, Kuka (Mysliveček), Novák, Ondrejčík, Susko, Šilhavý, Šimůnek, Urban, Zálešák, Žák
Branky: Bartoš, Soldán
Rozhodčí: Dibitanzl
Diváci: 958

Slavia - Baník Ostrava

Datum: 19. 04. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 26. kolo
Sestava: Jánoš - Frýda, Kuka, Novák (stř.), Ondrejčík, Šilhavý, Šimůnek, Urban, Vandas (stř.), Zálešák, Žák; stř. Zákostelský, Susko

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 27. kolo
Sestava: Jánoš - Frýda, Klusáček, Novák, Ondrejčík, Susko (stř.), Šilhavý, Urban, Vandas (stř.), Zálešák, Žák; stř. Kuka, Faktor
Branky: Grussmann, Jeřábek - Vandas
Rozhodčí: Strechaj
Diváci: 1.640

Slavia - Plastika Nitra

Datum: 02. 05. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 28. kolo
Sestava: Jánoš - Faktor (stř.), Frýda, Klusáček (stř.), Kuka, Novák, Ondrejčík, Šilhavý, Šimůnek, Urban, Zálešák; stř. Řehák, Vandas

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 29. kolo
Sestava: Jánoš - Faktor (stř.), Frýda, Klusáček, Kuka, NovákŘehák, Susko, Šilhavý, Šimůnek, Vandas (stř.); stř. Ondrejčík, Veselý
Branka: Sopko 1:0
Rozhodčí: Stiegler
Diváci: 2.378

Slavia - Bohemians Praha

Datum: 09. 05. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 30. kolo
Sestava: Jánoš - Frýda (stř.), Klusáček, Kuka, Novák (stř.), Řehák, Susko, Šilhavý, Šimůnek, Veselý, Žák; stř. Galbavý, Ondrejčík

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 1. kolo
Sestava: Jánoš - Klusáček, Kuka (stř.), Macháček, Řehák, Šilhavý (stř.), Šimůnek, Veselý, Vinš, Zákostelský, Žák; stř. Novák, Ondrejčík
Branky: Kubánek, Pavelka, Škarabela - Kuka 2, Zákostelský, Šilhavý
Diváci: 4.905
Poznámky: ČK: Nečas (Ostrava)

3 : 3 (2 : 1)

Datum: 23. 08. 1990, Praha, Slavia
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 2. kolo
Sestava: Jánoš - Šimůnek, Klusáček, Šilhavý, Macháček (stř.) - Řehák, Vinš, Pěnička (stř.), Žák - F. Veselý, Kuka; stř. Zákostelský, Faktor
Branky: Řehák 1:0, Řehák 2:0, 90. Šilhavý 3:3 - Siegl, Trittschuh, Novotný
Průběh: „V dnešním utkání není favorita oba celky vlastně nevědí, co od soupeře i sebe sama mohou čekat. Bude to loterie,” nechal se před tradičním fotbalovým derby pražských „S” slyšet kormidelník Letenských V. Ježek a jeho kolega na lavičce „sešívaných” V. Petržela mu ve stejné tónině přizvukoval: "Jak my, tak Sparta nastupuje s řadou zcela nových tváří, těžko tedy tipovat.” I když viděno očima statistiky, měli by být na koni Letenští. Z posledních osmnácti vzájemných duelů prohráli v lize jen dva, navíc v Edenu se jim tradičně daří. Slavisté jako by slova svého trenéra slyšeli a chtěli mu dokázat, že podle not statistiky hrát fotbal ani náhodou nehodlají, jako by se chtěli vytáhnout i před na tribuně přihlížejícím prezidentem FIFA J. Havelangem - uběhly totiž pouhé dvě minuty, americká akvizice Letenských Trittschuh zastavil první sešívanou útočnou vlnu jen za cenu faulu, k míči se postavil Veselý - a jeho nadýchaný centr -přesná hlavička Řeháka - a Slavia vede 1:0! Mistr se sice pokusil zvednout hlavu již pět minut poté, Mlejnek a Siegl vzali domácího gólmana Jánoše do presu střel, byl z toho však nakonec jen roh. Slavia má ovšem i nadále více ze hry, v soubojích je očividně udatnější, s rychlejším startem na míč, pohyblivější, navíc s Fortunou za zády. Ve 13. min. pálí Žák jako z děla a Bielik, stojící podle sparťanského zvyku se Stejskalem na brankové čáře, smečuje míč rukou do zdánlivého bezpečí. Rozhodčí Christov sice na chviličku váhá, pak ovšem nechá píšťalku přece jen rozeznít ve zcela správné tónině a Řehák ze značky pokutového kopu nechybí ani podruhé. (V. Ježek: „Jako bych to přivolal! Ještě před začátkem utkání jsem hráčům v kabině připomínal loňský vzájemný duel, kdy jsme také po čtvrthodině hry prohrávali 0:2, shodou okolností góly ze druhé a třinácté minuty. Varoval jsem je před chybami v obraně, před nedůsledností v osobních soubojích. A výsledek…?”). V té chvíli ovšem fotbal na dlouhé minuty zcela umírá.
  Domácí, zjevně uklidnění dosavadním vývojem utkání, rozhodně nikam nespěchají, jako by už hráli na čas, jako by už všechnu útočnou mízu vyplýtvali (trenér V. Petržela: „Zřejmě si mysleli, že mají vyhráno. Ale vítězství proti mistrovi do klína nikomu spadnout samo nemůže…”), konsternovaní Letenští se však také na nic kloudného nezmohli. Teprve ve chvíli, kdy se pozornost ochozů pomalu soustřeďovala na bitku policejních složek s rozvášněným klubkem sparťanských vlajkonošů, která skončila za skandování slavistických příznívců: „Odvezte je všechny!” teprve příjezdem obávaného "antonu" zvedá zplihlý prapor mistra Trittschuh. Jeho přihrávka má doslova oči a Siegl se před brankou Jánoše orientuje neméně příkladně - 2:1. Slavia hází rázem veškerý alibismus přes plot, Sparta rukavici zvedá a na trávníku začíná být pěkně živo, Na šance jsou na koni domácí, Žák se nejméně dvakrát ocitá ve vyložené příležitosti, skóre se však do přestávky už nehne.
  Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastupuje v dresu Sparty jakoby zcela jiné mužstvo. Mistr zrychluje hru, k atakům na soupeřovu svatyni využívá především odkrytých krajů obrany a Jánoš má plné ruce práce. Kukletova šance ještě kýžené vyrovnání neznamená, Trittschuhův dělový nápřah z dobrých 30 m (V. Petržela: „Ze stejné parkety dostal Jánoš gól i v Ostravě. Pro mě je to nepochopitelné…”) však v síti přece jen končí. Zdánlivě závěrečný trumf však vynáší Novotný. Letenští vedou jednobrankovým rozdílem ještě několik sekund před koncem, Němcem mohou dokonce své vítězství pečetit, v poslední minutě se ovšem nechává Kukleta vyprovokovat Řehákem (V. Ježek: „Reprezentant by si podobné rupnutí nervů dovolit neměl…”) a odchází předčasně pod sprchu. Pár okamžiků poté V. Ježek: „Ani jsem tu akci neviděl, zrovna jsem se ,zaměstnával’ Kukletou…”) využívá zaváhání sparťanské obrany Kuka a šokujícím způsobem upravuje skóre do definitivní podoby.
Diváci: 4.700

FC Nitra - Slavia
3 : 0 (2 : 0)

Datum: 26. 08. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 3. kolo
Sestava: Přibyl - Klusáček, Kuka, Macháček, Řehák, Šilhavý, Šimůnek, Veselý, Vinš, Zákostelský (stř.), Žák (stř.); stř. Novák, Pěnička
Branky: Klejch, Blaho, Belák
Průběh: Pražská Slavia jela do Nitry s optimismem a chtěla sázet na útok, domácí však byli podstatně přesnější i rychlejší.
Diváci: 4.954

Slavia - SKP Spartak Hradec Králové
4 : 1 (1 : 1)

Datum: 02. 09. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 4. kolo
Sestava: Přibyl - Klusáček, Kuka, Macháček, Řehák (stř.), Šilhavý, Šimůnek, Urban (stř.), Veselý, Vinš, Žák; stř. Novák, Pěnička
Branky: Kuka 2, Veselý z pen., Žák - Polák
Rozhodčí: Valeš
Diváci: 3.622
Trenér: V. Petržela: „Hráčům patří dík za neutuchající bojovnost až do poslední minuty zápasu.”

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 5. kolo
Sestava: Přibyl - Klusáček, Kuka, Macháček (stř.), Řehák, Šilhavý, Šimůnek, Urban, Veselý, Vinš, Žák (stř.); stř. Faktor, Pěnička
Branky: 33. Tittel 1:0, 44. Timko 2:0, 55. Hirko 3:0, 64. Veselý 3:1, 75. Dubovský 4:1
Průběh: Velmi dobrý fotbal, ovšem především domácích hráčů, kteří byli lepší než hosté a vypracovávali si šanci za šancí. V poločase už vedli 2:0, když nervózní hostující tým inkasoval nejenom žluté karty, ale kapitán Řehák už ve 25. min. viděl po předchozí žluté červenou. A přesilu Slovan využíval i ve druhé půli, kdy brzy zvýšil. Pak se štěstí usmálo na Slavii, Veselý z přímého kopu snížil, ale Slovan vbrzku odpověděl další brankou.

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 6. kolo
Sestava: Jánoš - Drahorád, Faktor (stř.), Klusáček, Kuka, Ondrejčík, Pěnička, Šimůnek, Urban (stř.), Veselý, Vinš; stř. Zákostelský, Žák

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 7. kolo
Sestava: Jánoš - Drahorád, Faktor, Komárek (stř.), Kuka, Ondrejčík, Pěnička (stř.), Řehák, Šilhavý, Veselý, Vinš; stř. Šimůnek, Urban
Branky: Džubara, Gombár, Prusák - Pěnička, Vinš
Diváci: 4.076

Slavia - TJ Vítkovice
3 : 1 (1 : 0)

Datum: 08. 10. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 8. kolo
Sestava: Jánoš - Faktor (stř.), Kuka, Macháček, Pěnička, Řehák, Šilhavý, Šimůnek (stř.), Veselý, Vinš, Žák; stř. Bejbl, Urban
Branky: 28. Řehák z pen 1:0, 52. Baránek vlastní 2:0, 78. Grussmann 2:1, 84. Řehák 3:1
Průběh: V podprůměrném epilogu k 8. ligovému kolu zažívala domácí Slavia komplikace jen šest minut. Po celý zápas byla lepším mužstvem, díky penaltě a vlastnímu gólu hostujíciho Baránka vedla 2:0, pak ji sice hostující kapitán Grussmann přivedl gólem z akce zavánějící osajdem do rozpaků, ale parádní branka Řeháka znamenala pojistku na zaslouženou výhru Pražanů. Slavia touto výhrou postoupila v tabulce na šestou příčku.
Rozhodčí: Dobiáš
Diváci: 2.984

Slavia - Aritma Praha A
3 : 1

Datum: říjen 1990
Druh zápasu: přátelský
Poznámky: V tisku vyšlo 18. října. Dnes (srpen 2002) se klub soupeře jmenuje SK Aritma Praha. Nevím ale, zda už byl v roce 1990 přejmenován z předchozího názvu TJ Aritma Praha.

0 : 0

Datum: 20. 10. 1990, Praha, Juliska
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 9. kolo
Sestava: Jánoš - Kuka, Macháček, Pěnička, Řehák (stř.), Šilhavý, Šimůnek, Urban, Veselý (stř.), Vinš, Žák
Průběh: Další ze seriálu pražských derby sice mělo říz podobající se v mnohém říznosti pěnivých moků čepovaných na víkendových holešovických slavnostech piva, kvalitou však zůstávalo hodně pozadu. Do přestávky toho Slavia na Julisce moc neukázala, takže nezvykle živí a aktivní vojáci byli k vedení mnohem blíže. Záleského trestný kop však Jánoš zlikvidoval, V. Rada šanci z kategorie vyložených rovněž neproměnil, takže hosté z Edenu po třičtvrtěhodinovém čekání na smrt po změně stran ožili a derby režírovali k obrazu svému. Jejich převaha postupně gradovala, domácí Novák se ocital ve smršti střel (Kuka, Žák, Řehák, Šilhavý), ale překonat ho nedokázal nikdo... „Mohli bychom hrát do rána a gól bychom stejně nedali,” ulevil si Vl. Petržela. Na druhé straně měl dvě bleskové sólové akce Bittengel, jenže poprvé sám vystřelil, byť se mu nabízeli dva volní spoluhráči, podruhé nahrál Váňovi, když měl spíše pálit sám. Bod tedy nakonec brala obě mužstva, i když Dukla dohrávající jen v deseti bez vyloučeného Záleského pochopitelně raději...
Diváci: 2.077
Trenér: V. Petržela: „První půle byla v podání našeho mužstva jen čekáním na smrt a spánkem současně a poločas druhý spíše kopáním než kopanou, protože našim hráčům chyběla myšlenka, vtip a nápad.”
Poznámky: ČK: 76. Záleský (Dukla)

1 : 1 (0 : 1)

Datum: 28. 10. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 10. kolo
Sestava: Jánoš - Kuka, Macháček, Pěnička, Řehák, Šilhavý, Šimůnek (stř.), Urban, Veselý, Vinš, Žák (stř.); stř. Bejbl, Drahorád
Branky: 42. Bažík 0:1, 55. Vinš 1:1
Průběh: Celou první půli měli Petrželovi svěřenci výraznou převahu, připravili si řadu šancí (Pěnička, Řehák), ale přesto o přestávce prohrávali. Vojákům stačil ojedinělý výpad ve trojici a střelec Bažík zařídil vedení. V druhé půli vystupňovala Slavia svou převahu do rozměrů přímo drtivých, ale nápor to byl jedna zoufalost sama. Ani vyrovnávací branka Vinše hlavou neznamenala vysvobození, ba naopak - dala povel k definitivnímu odchodu fotbalu z rozpačitého Edenu.
Rozhodčí: Volek
Diváci: 2.971