Datum: 13. 01. 1999, Magdeburg (Německo)
Druh zápasu: pÅ™átelský
Sestava: Stejskal - Rada, Petrouš, VlÄek, Labant - Lerch (46. Hrubina), Dostálek (46. Koller), Kozel, Horváth (46. Veltruský), KuchaÅ™ (46. PoláÄek) - Vágner (46. Adippe)
Branky: 16. Kozel 1:0
PrůbÄ›h: Branka padla po zasekávaÄce KuchaÅ™e a centru zleva umístÄ›nou hlaviÄkou k tyÄi.
Poznámky:
Z. Kudela (sekretáÅ™): „Tento duel nebyl původnÄ› naplánován, dohodli jsme se na nÄ›m až po úterním veÄerním halovém turnaji. Naši hráÄi mÄ›li více ze hry i více šancí, na těžkém zasněženém terénu se lépe pohybovali a Wislu prakticky k niÄemu vážnÄ›jšímu nepustili.”

Slavia - Bröndby Kodaň
1 : 1

Datum: 13. 01. 1999, Erfurt (Německo)
Druh zápasu: Turnaj v Erfurtu, sk. A
Sestava: KuchaÅ™
Branky: KuchaÅ™ 1:0
PrůbÄ›h: Slavia vedla, Dánové vyrovnali z penalty.

Datum: 23. 01. 1999
Sestava: ÄŒerný - Veltruský, VlÄek, Petrouš, Labant - PohoÅ™elý, Brabec (46. Pfleger), DvoÅ™ák, Isteník - Pixa, Adippe (74. Hrubina)
Branky: 13. Fujdiar 0:1, 65. Petrouš 1:1
PrůbÄ›h: ÄŒervenobílí nastoupili ve znaÄnÄ› improvizované sestavÄ›. V první půli zahodili dvÄ› tutovky. Po vyrovnání museli zuby nehty bránit remízu.

Poznámky:
Z. Kudela: „NÄ›kteÅ™í hráÄi odpoÄívali, jiní jsou zranÄ›ní nebo nemocní. PÅ™íležitost tak dostali hráÄi z béÄka.”

Slavia - FK Teplice
0 : 2 (0 : 1)

Datum: 24. 01. 1999
Sestava: Stejskal - Rada, Kozel, VlÄek, Labant - KuchaÅ™, Dostálek (46. Ulich), Petrouš, Horváth, Skála - KuÄera (46. Hrubina)
Branky: 41. TesaÅ™ík 0:1, 75. VerbíÅ™ 0:2
PrůbÄ›h: SeveroÄechům se podaÅ™ilo smazat matný dojem z pÅ™edchozích vystoupení. Ve 13. však mÄ›li štÄ›stí, když brankáÅ™i Láskovi vypadl z rukou pÅ™ízemní centr KuchaÅ™e, ale Skála nabídnutou šanci zbrkle zahodil. O chvíli pozdÄ›ji na druhé stranÄ› odkopl Rada v tísni míÄ pÅ™ímo na hlavu VerbíÅ™e, který však ještÄ› Stejskala nenachytal. Parádní vlastenec se ve 35. málem podaÅ™il teplickému Fouskovi, který usmÄ›rnil hlavou Kuchařův trestný kop nechtÄ›nÄ› na bÅ™evno. ÄŒtyÅ™i minuty pÅ™ed pÅ™estávkou se podaÅ™il dvojici VerbíÅ™-TesaÅ™ík rychlý brejk, a tak šli Pražané do druhé půle s jednobrankovým mankem. MÄ›li sice územní pÅ™evahu, ale gól padl opÄ›t do Stejskalovy sítÄ›, když v 75. využil hbitý VerbíÅ™ jeho minelu po malé domů.

Datum: 26. 01. 1999
Sestava: ÄŒerný - Rada, VlÄek, Petrouš (75. Veltruský), Labant - Lerch (46. Hrubina), Ulich, Kozel (46. Horváth), Dostálek (46. Adippe), Skála (46. KuchaÅ™), - Vágner (46. KuÄera)
Branky: 13. Dostálek z pen. 0:1, 67. Horváth 0:2, 72. KuÄera 0:3
PrůbÄ›h: Skóre otevÅ™el Dostálek z penalty po faulu domácích zadáků na Vágnera, netradiÄnÄ› hlavou pÅ™ispÄ›l stÅ™elecky Horváth a po úniku Adippeho dorazil chmelaÅ™e KuÄera.

Bohemians - Slavia
1 : 1 (1 : 1)

Datum: 27. 01. 1999
Sestava: Václavík, Kozel, Horváth
Branky: 55. Matuszny 0:1, 75. Kozel 1:1
PrůbÄ›h: Fotbalisté Bohemians byli v pÅ™ípravném utkání kousek od výhry. Radost jim pokazil pÄ›t minut pÅ™ed koncem Kozel, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži, již způsobil svou hrubou chybou Blažek. VybÄ›hl na Horváthův centr, ale lehký míÄ v ruce neudržel. Po vyrovnaném poloÄase udeÅ™il jako první Matuszny, jenž využil špatného rozehrání gólmana Václavíka. Slavia protivníka zmáÄkla, na pozornou obranu však dlouho nedokázala vyzrát.

Slavia - BK Häcken Göteborg
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 01. 02. 1999, Gran Canaria, San Antonio
Sestava:
1. poloÄas: Václavík - Lerch, Kozel, Petrouš, Labant - Hrubina, KuÄera, Horváth, Isteník, Skála - Adippe
2. poloÄas: Václavík - Rada, VlÄek, Petrouš, Labant - Lerch, Ulich, Kozel, Dostálek, KuchaÅ™ - Vágner
Branky: 55. Karlsson 0:1, 85. Kozel 1:1
PrůbÄ›h: Švédové se ujali vedení v 55. min. krásným gólem. HráÄ Häckenu po chybÄ› obrany pÅ™ehodil brankáÅ™e Václavíka. slavisté si hned vypracovali nÄ›kolik pÅ™íležitostí, Lerch a Ulich dokonce netrefili odkrytou branku. V 85. pak po švédském faulu zahrával KuchaÅ™ volný pÅ™ímý kop zprava, jeho centr na zadní tyÄ zasáhl ve skluzu Kozel a zaslouženÄ› vyrovnal.

Slavia - Las Palmas
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 04. 02. 1999
Sestava: ÄŒerný - Lerch, VlÄek, Petrouš, Labant (46. Horváth) - KuchaÅ™ (86. Isteník), Ulich, Kozel, Dostálek (68. Hrubina) - Skála, Vágner (61. KuÄera, 82. Adippe)
Branky: 84. Adippe 1:0
PrůbÄ›h: Fotbalisté Slavie Praha porazili v rámci soustÅ™edÄ›ní ve ŠpanÄ›lsku tamní druholigový tým Las Palmas 1:0. Jedinou branku utkání vstÅ™elil krátce po vystÅ™ídání v 84. minutÄ› uruguayský útoÄník Adippe po pÅ™ihrávce KuchaÅ™e a pomohl Pražanům vrátit houževnatému soupeÅ™i loňskou porážku 0:3. Slavia mÄ›la v utkání s bÄ›havými domácími hráÄi pÅ™evahu. Jednu branku jí rozhodÄí neuznal pro údajné postavení mimo hru. Pavel Horváth, který byl novÄ› povolán do reprezentaÄního výbÄ›ru pro pÅ™átelský zápas s Belgií místo zranÄ›ného Patrika Bergra, vystÅ™ídal až o pÅ™estávce.

Slavia - Herzogenbuchsee
10 : 0 (5 : 0)

Datum: 05. 02. 1999
Sestava:
1. poloÄas: Václavík - Lerch, Kozel, VlÄek, Skála - Hrubina, KuÄera, Dostálek, Horváth, Isteník - Adippe
2. poloÄas: ÄŒerný - KuchaÅ™, Petrouš, Labant, Horváth - Hrubina, Ulich, Dostálek, Isteník - Adippe, Vágner

Branky: 5. Horváth 1:0, 15. Adippe 2:0, 21. KuÄera 3:0, 28. Horváth 4:0, 47. Dostálek 5:0, 67. KuchaÅ™ 6:0, 71. Vágner 7:0, 74. Horváth 8:0, 75. Vágner 9:0, 87. Horváth 10:0
PrůbÄ›h: Kanonádou do sítÄ› snaživého, ale neškodného soupeÅ™e ze tÅ™etí švýcarské ligy ukonÄili fotbalisté pražské Slavie herní soustÅ™edÄ›ní na Kanárských ostrovech. „Zajímavé je, že stejného soupeÅ™e jsme tady loni porazili 7:1,” pÅ™ipomnÄ›l slavistický sekretáÅ™ ZdenÄ›k Kudela. (27. 01. 1998 - uvádÄ›no 8:1).

Slavia - FC Viktoria Plzeň
1 : 1 (1 : 1), na penalty 4:1

Datum: 07. 02. 1999
Druh zápasu: Mitre Cup, finále
Sestava: Václavík - Lerch, Petrouš, Kozel, Labant - Hrubina, KuchaÅ™, Dostálek, Skála (46. Isteník) - Ulich, Adippe (46. KuÄera)
Branky: 12. Došek 0:1, 14. Hrubina 1:1
PrůbÄ›h: Slavia nastoupila bez pÄ›ti reprezentantů povolaných k pÅ™átelskému zápasu s Belgií. V dresu PlznÄ› nastoupili i oba bratÅ™i Doškové, kteÅ™í v létÄ› 1999 pÅ™estoupí do Slavie.

Datum: 14. 02. 1999
Sestava: ÄŒerný - Rada, VlÄek, Petrouš, Labant - Lerch (46. Hrubina), Kozel, Dostálek (46. Horváth), Ulich, (78. PoláÄek), KuchaÅ™ (46. Skála) - Vágner (78. Adippe)
Branky: 52. Kozel 1:0
Trenér: J. HÅ™ebík: „Most byl výborný. Na naší stranÄ› se objevilo nÄ›kolik chyb, ale myslím si, že to bylo dobré utkání. Takové provÄ›rky pÅ™ed ligovým startem jsou vždycky cenné.”

Dukla PÅ™íbram - Slavia
1 : 2 (1 : 0)

Datum: 21. 02. 1999
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 16. kolo
Sestava: ÄŒerný - Rada, VlÄek, Petrouš, Labant - Lerch, Dostálek, Kozel, KuchaÅ™ - Ulich, Vágner (90. KuÄera)
Branky: 11. VyskoÄil 1:0, 62. Dostálek 1:1, 68. Dostálek 1:2
PrůbÄ›h: Slavia se pokusila udeÅ™it hned od zaÄátku, jenže Valnohovu chybnou pÅ™ihrávku na polovinÄ› Dukly nevyužila a nebezpeÄný Labantův centr Vágnerovu hlavu nenašel. V 9. Špinar nezasáhl míÄ, pÅ™ed brankáÅ™em Klímou se objevil Ulich a po jejich vzájemném souboji se slavista moc zlobil, že rozhodÄí nenaÅ™ídil penaltu. PÅ™íbram zahrozila poprvé v 10. min. - neúspÄ›šnÄ›. O minutu pozdÄ›ji však exbrnÄ›nský Valnoha zacentroval pÅ™esnÄ› z levé strany a další exslavista VyskoÄil (za PÅ™íbram hrál i KrejÄík) technicky usmÄ›rnil míÄ do levého horního růžku ÄŒerného branky - 1:0. ZaskoÄená Slavia se sice snažila vyrovnat, ale na těžkém, bahnitém terénu se jí to nedaÅ™ilo. PÅ™íbramskou svatyni ohrozila až ve 25. min. - míÄ se sice dostal do branky, ale až po odpískání Petroušova faulu. Ve 40. to zkusil z dálky Kozel, jeho stÅ™ela letÄ›la tÄ›snÄ› nad a jediným výsledkem této akce byla udÄ›lená žlutá karta slavistovi, který se domáhal rohu, kvůli údajné pÅ™íbramské teÄi. Na zaÄátku 2. poloÄasu po UlichovÄ› nahrávce hlaviÄkoval Dostálek mimo. NejvÄ›tší šanci druhé půle si ale zase vypracovala Dukla - v 58. ÄŒížek po SemanovÄ› zpÄ›tné pÅ™ihrávce zamíÅ™il do ÄŒerného náruÄe. V 62. pÅ™išlo okÅ™ídlené „nedáš-dostaneš” - po ŠpinarovÄ› zákroku na Vágnera trefil Dostálek z naÅ™ízeného volného pÅ™ímého kopu z hranice šestnáctky levý dolní roh Klímovy branky a bylo vyrovnáno. Dostálek dostal chuÅ¥ a jeho další trestňák vytlaÄil Klíma s námahou na roh. Slavia pÅ™išpendlila unavenou Duklu na její polovinu a další gól byl na spadnutí. Po LabantovÄ› rohovém kopu ještÄ› VlÄek zblízka neusmÄ›rnil míÄ mezi tyÄe, ale v 68. KuchaÅ™ pÅ™ipravil pÅ™íležitost Dostálkovi a ten svým druhým úspÄ›chem otoÄil výsledek - 1:2. Posledních 12 minut hrála Slavia v deseti, protože Ulich dostal Äervenou kartu za nakopnutí Máchy. Poslední akcí zápasu se stala stÅ™ela Semana, avšak tu ÄŒerný vyrazil na roh.
RozhodÄí: Poledník
Diváci: 8.156
Trenér: J. HÅ™ebík: „ZaÄali jsme sice dobÅ™e, ale VyskoÄilův gól po našem zaváhání pÅ™i autovém vhazování nás zpražil, až do pauzy nám to nešlo. Po pÅ™estávce jsme už hráli to, co jsme si v kabinÄ› Å™ekli, a stihli ještÄ› vše otoÄit. V první půli za stavu 0:0 se mÄ›la po zákroku na Ulicha kopat penalta, stejnÄ› jako potom za faul na domácího ÄŒížka. VylouÄení Ulicha mÄ› rozÄílilo. Jeho protihráÄ jej držel pÄ›t vteÅ™in za dres, Ivo mu pak chtÄ›l vypíchnout míÄ a nešÅ¥astnÄ› jej trefil.”

Slavia - FC Baník Ostrava
0 : 0

Datum: 01. 03. 1999, Praha, Eden
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 17. kolo
Sestava: ÄŒerný - Rada, VlÄek, Petrouš, Labant - Lerch (61. Adippe, 87. KuÄera), KuchaÅ™ (80. Hrubina), Kozel, Horváth, Skála - Vágner

PrůbÄ›h: Omluvou na málo zajímavý a už vůbec ne líbivý fotbal mohl být jen silný vítr, který ztěžoval kontrolu míÄe. Téměř půl hodiny se hrálo ve stÅ™edu hÅ™ištÄ› bez jakýchkoli gólových šancí. Teprve pak slavisté nÄ›kolikrát vystÅ™elili: Horváthova pÅ™ízemní rána minula branku, Skálova bomba šla tÄ›snÄ› nad a KuchaÅ™ovu ránu brankáÅ™ Baránek vyrazil. Jinak pÅ™ed ostravskou brankou bylo rušnÄ›ji pouze po rohových kopech, ale Baránek a obránci Bolf a Poštulka všechna nebezpeÄí zažehnali. Hosté nikam nepospíchali, hrozbou pro Slavii byly vÄ›tšinou okamžiky, kdy se k míÄi dostal SlonÄík, který také jako jediný v první půli vyslal na domácí branku nepÅ™íliš prudkou stÅ™elu. Po pÅ™estávce hosté, hrající po vÄ›tru, vystrÄili růžky a dvakrát slavisty vystrašili.V 56. min. Lukešovu nebezpeÄnou stÅ™elu ÄŒerný kryl a o chvíli pozdÄ›ji další jeho ránu vykopl Horváth z brankové Äáry. Pak ještÄ› LiÄka zahrozil dÄ›lovkou z dobrých pÄ›tadvaceti metrů. MatnÄ› hrající Slavia se v poslední ÄtvrthodinÄ› vzchopila k závÄ›reÄnému náporu, ale utkání skonÄilo zaslouženou remízou.
RozhodÄí: Jára
Diváci: 4.384
Trenér: J. HÅ™ebík: „Byli jsme si vÄ›domi kvalit Ostravy, chtÄ›li jsme je pÅ™ehrát v poli, v první půli se nám to daÅ™ilo, ale obrana Ostravy byla dobÅ™e zformovaná. Ve druhé půli už byli naši hráÄi zbyteÄnÄ› nervózní.”

FC Boby Brno - Slavia

Datum: 08. 03. 1999, Brno
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 18. kolo
Sestava: ÄŒerný - Rada, Petrouš, VlÄek (64. Lerch), Labant - KuchaÅ™ (46. KuÄera, 76. Adippe) - Kozel, Horváth, Skála - Dostálek - Vágner

Branka: 24. Švancara 1:0
PrůbÄ›h: Pouze v prvních pÄ›ti minutách zatlaÄila Slavia svého soupeÅ™e mírnÄ› do defenzívy, ale gólman PÅ™ibyl v poslední chvíli nadzvedl míÄ pÅ™ed Dostálkem po centru Labanta. Jinak diktovalo tempo Brno. Ve stÅ™edu pole dirigoval Maroši a slavistické obranÄ› zamotávala hlavu dvojice Pacanda-Švancara. Pražané s jedním hrotem Vágnerem nezískali pÅ™evahu ani s poÄetnÄ›jší záložní Å™adou, kde se znovu ukázalo, jak moc chybí potrestaný Ulich. Domácí nejprve zahrozili nepÅ™esnými pokusy Marošiho a Švancary. Ale ve 24. vyslal Polák kolmicí vpÅ™ed Švancaru, který se trefil pÅ™esnÄ› mezi nohy brankáÅ™e ÄŒerného - 1:0. Slavia pak zahrozila jen Vágnerem, jehož únik zastavil skvÄ›le Äistým skluzem vracející se CihláÅ™. I po pÅ™estávce vládlo Brno. KromÄ› dvou nepÅ™esných stÅ™el však nedokázalo nic vymyslet, a tak postupem Äasu stále více Slavia držela míÄ. Dostálek mohl vyrovnat, ale ani jednou ze dvou centrů netrefil branku PÅ™ibyla. ÄŒervenobílí zkoušeli neustále nakopávat míÄ do velkého vápna, kde ale nemohli uspÄ›t proti vysokým obráncům domácích. K tomu Lerch v nastaveném Äase nepÅ™ekonal v obrovské šanci z malého vápna PÅ™ibyla.
RozhodÄí: Vidlák
Diváci: 22.400
Trenér: J. HÅ™ebík: „UdÄ›lali jsme jednu herní chybu pÅ™i napadání ve stÅ™edu hÅ™ištÄ› a Švancara nám vstÅ™elil branku. MÄ›li jsme však dost šancí na vyrovnání.”

Slavia - FK Viktoria Žižkov
4 : 1 (1 : 1)

Datum: 14. 03. 1999, Praha
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 19. kolo
Sestava: ÄŒerný - Lerch, VlÄek, Kozel, Rada - Hrubina (62. KuchaÅ™), Dostálek, Horváth, Skála - Ulich (90. Isteník), Vágner (87. Adippe)
Branky: 21. Chihuri 0:1, 45. Ulich 1:1, 60. Ulich 2:1, 85. Vágner 3:1, 90. Skála 4:1
Průběh: Slavia

svého soupeÅ™e hned od zaÄátku pÅ™itlaÄila. V dobrých šancích se ocitli Rada a Kozel. V 16. min. stáhl ve vápnÄ› Urban Dostálka, píšÅ¥alka sudího však zůstala nÄ›má. A pak udeÅ™ilo na druhé stranÄ›. Zelenka utekl VlÄkovi, jeho pÅ™ihrávka prošla obranou až k Chihurimu, který nedal ÄŒernému šanci. Slavia si z tohoto brejku ponauÄení nevzala a zanedlouho pÅ™edvedla Viktorka další protiútok. Tentokrát však Zelenka ÄŒerného nepÅ™elstil. Na druhé stranÄ› spálil tutovku Kozel, ale tÄ›snÄ› pÅ™ed pÅ™estávkou zakonÄil úspÄ›šnÄ› po VágnerovÄ› pÅ™ihrávce Ulich. Gól do šatny domácí povzbudil. V 50. to zkoušel Skála, o chvilku pozdÄ›ji neuspÄ›l z úhlu Vágner. V 60. se skóre opÄ›t mÄ›nilo - Vágner s Ulichem si zopakovali spolupráci z prvního poloÄasu a Stejskal lovil míÄ ze sítÄ› podruhé. Po chvíli mohl skórovat Ulich potÅ™etí, jenže v dobré pozici trochu zazmatkoval a tvrdá stÅ™ela doprostÅ™ed branky Stejskala nepÅ™ekvapila. Ten musel pro zranÄ›ní v 68, minutÄ› opustit hÅ™ištÄ› a na jeho místo nastoupil náhradník Kobr. Definitivní klid pÅ™inesla na kopaÄky domácích trefa Vágnera pÄ›t minut pÅ™ed koncem a již v nastaveném Äase peÄetil zasloužené vítÄ›zství Slavie Skála, když hlavou zúroÄil centr Horvátha.
RozhodÄí: Bejlek
Diváci: 6.129
Trenér: J. HÅ™ebík: „Velmi důležitý byl náš vyrovnávací gól v závÄ›ru půle. Po pÅ™estávce se hráÄi ÄastÄ›ji tlaÄili do šestnáctky soupeÅ™e a padalo to tam.”

MUS Most - Slavia

Datum: 17. 03. 1999, Most
Druh zápasu: Pohár ÄŒMFS, 4. kolo
Sestava: ÄŒerný - VlÄek, Kozel, Petrouš, Rada - Skála (64. Lerch), Ulich (79. Hrubina), Horváth, Dostálek, Labant - Vágner (46. Malár)
Branky: 38. Petrouš 0:1, 76. Lerch 0:2
PrůbÄ›h: Hosté mÄ›li po vÄ›tšinu prvního poloÄasu pÅ™evahu, ale proti pozorné obranÄ› Mostu z ní nedokázali mnoho vytěžit. Labantovu hlaviÄku v pádu brankáÅ™ KýÄek vyrazil na roh, Dostálek po pÄ›kném průniku mosteckou obranou ztroskotal rovněž na brankáÅ™i. Až ve 39. min. po LabantovÄ› pÅ™ímém kopu získal Petrouš hlavou Slavii vedení. Domácí mohli o dvÄ› minuty pozdÄ›ji vyrovnat, ale SalaÄova stÅ™ela minula tÄ›snÄ› slavistickou branku. Po pÅ™estávce se hra vyrovnala, ale její úroveň poklesla, pÄ›kné útoÄné akce by se daly spoÄítat na prstech jedné ruky. VítÄ›zství Slavie pojistila až Lerchova stÅ™ela Ätvrt hodiny pÅ™ed koncem. Branku hostů ohrozila ještÄ› v poslední minutÄ› hlaviÄka Ješety, ale ÄŒerný výteÄnÄ› zachránil.
RozhodÄí: Liba
Diváci: 8.329
Poznámky: Z mužstva MUS Most dostal v 87. minutÄ› Äervenou kartu Fojtík.

Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 21. kolo
Sestava: ÄŒerný - VlÄek, Petrouš, Kozel, Rada - Skála, Dostálek, Horváth (75. Malár), Labant - Zelenka (90. KuchaÅ™), Ulich
Branky: 40. Horváth z pen. 1:0
PrůbÄ›h: Už v první minutÄ› zkoušel pozornost ÄŒerného Baranek a o chvíli pozdÄ›ji protáhl ÄŒalouna z trestného kopu Horváth, ale to bylo na dlouhou dobu z Edenu vše. ObÄ› mužstva vycházela z dobÅ™e zajištÄ›né obrany, ale jejich útoÄná snaha konÄila vÄ›tšinou na hranici pokutového území soupeÅ™e. Až v 16. min. prodloužil Lokvenc hlavou Svobodův aut, ale Novotného stÅ™elu ÄŒerný vyrazil. Na druhé stranÄ› stÅ™ílel nůžkami ve skrumáži Skála, ale ÄŒalouna nepÅ™ekvapil. Ve 32. se dostal do obrovské šance Obajdin, ale pÅ™íliš váhal se stÅ™elou. Zdálo se, že bezbrankový stav vydrží až do druhé půle, jenže ve 39. se rozbÄ›hl Zelenka za oblouÄkem do sparÅ¥anské šestnáctky, Mlejnský ho fauloval a Horváth dal z naÅ™ízené penalty vedoucí gól Slavie. V závÄ›ru poloÄasu ještÄ› sebral Labant míÄ Votavovi, ale ÄŒaloun byl u centru dÅ™íve než Ulich. Druhý poloÄas se hrál za stálého deštÄ› a ve vyšším tempu. Taktika obou mužstev se nemÄ›nila, ale Slavia byla aktivnÄ›jší. Po úvodním nepÅ™esném pokusu Obajdina se v 58. ocitl v gólové šanci VlÄek, ale míÅ™il hlavou vedle. O pÄ›t minut pozdÄ›ji hasil Dostálkovu šanci na poslední chvíli Votava. VzápÄ›tí vyzkoušel ÄŒalouna dÄ›lovkou Skála a Zelenka pak v dalším pokusu míÅ™il vedle. Sparta se sice dostávala k pokutovému území domácích, ale tam její veškerá snaha konÄila. V závÄ›reÄné desetiminutovce zvýšila tlak, ale za všeho vyplynula jen nepÅ™esná stÅ™ela Baranka. V 83. udÄ›lal chybu Votava, Ulich se Å™ítil sám na branku, ale ÄŒaloun vÄas vybÄ›hl. Ve 2. minutÄ› nastavení potom fauloval Gabriel ve vápnÄ› Malára, naÅ™ízený pokutový kop však Dostálek nepromÄ›nil.
Diváci: 10.106
Trenér: J. HÅ™ebík: „Vyhráli jsme zaslouženÄ›, i když v poÄátku byla na hráÄích znát nervozita, pramenící z důležitosti zápasu. VýbornÄ› zahrála naše obrana, Spartu jsme nepustili do žádných velkých šancí.”
Poznámky: Ve 145. ligovém derby se Slavia koneÄnÄ› po šesti letech doÄkala vítÄ›zství nad Spartou.

FK Jablonec nad Nisou - Slavia
5 : 2 (2 : 1)

Datum: 08. 04. 1999, Jablonec nad Nisou
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 20. kolo
Sestava: ÄŒerný - VlÄek, Kozel, Petrouš, Rada - Skála (53. Lerch), Dostálek, Horváth, Labant - Ulich, Vágner (46. Malár)
Branky: 3. Dostálek 0:1, Holub 1:1, 45. Holub 2:1, 60. Malár 2:2, 62. Holub 3:2, NeÄas 4:2, Slezák 5:2
PrůbÄ›h: V dohrávaném utkání 20. kola fotbalové Gambrinus ligy vyhrál Jablonec nad Slavií, které zklamala obrana, až pÅ™ekvapivÄ› vysoko. Už ve 3. minutÄ› Horváth poslal míÄ do pokutového území Jablonce na volného Dostálka a ten s pÅ™ehledem vstÅ™elil první gól. Radost Slavie však nemÄ›la dlouhého trvání. Hned vzápÄ›tí unikl po pravé stranÄ› domácí Vávra těžkopádnému Radovi a z jeho pÅ™ihrávky Holub zblízka vyrovnal. Domácí se dostali do tempa, jejich rychlé útoky dÄ›laly nepÅ™íliš jisté slavistické obranÄ› nemalé starosti. Důrazný Slezák dvakrát nebezpeÄnÄ› atakoval branku Pražanů, ale ÄŒerný zachránil. PozdÄ›ji slavisté nÄ›kolikrát zahrozili, hlaviÄky Petrouše a Skály skonÄily tÄ›snÄ› vedle. Domácí byli nebezpeÄnÄ›jší a pÅ™esnÄ›jší.